CO NOWEGO W ŚWIECIE KSIĘGOWYCH?

Aktualności oraz praktyczne porady z prawa podatkowego i świadczeń społecznych

Praktyczny poradnik: jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą- CEIDG- krok 1: zakładanie profilu zaufanego

Codziennie w naszym kraju jest zakładanych prawie tysiąc działalności gospodarczych, a co czwarty Polak zatrudniony na podstawie umowy o pracę nosi się z zamiarem przejścia „na swoje”. Tak ogromna popularność własnego zatrudnienia nie dziwi, wziąwszy pod uwagę prawie 40% obciążenie wynagrodzeń przez składki na ZUS i podatek dochodowy w przypadku umowy o pracę dla pracownika i kolejne 21% dodatkowo dla pracodawcy. Wychodząc naprzeciw potrzebom tak dużej liczby osób pracujących, nasze biuro rachunkowe zdecydowało podzielić się swoim doświadczeniem w tym obszarze, kilkoma praktycznymi wskazówkami podatkowymi.

Od czego zacząć po podjęciu decyzji o założeniu własnego biznesu? Ogromnym ułatwieniem jest założenie na samym początku PROFILU ZAUFANEGO. Można to zrobić na dwa sposoby: szybszy – zakładając konto online i potwierdzając swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji online Twojego banku (o ile udostępnia on taką możliwość), bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu – zakładając konto online i potwierdzając swoją tożsamość osobiście w jednym z upoważnionych punktów. Czemu polecamy drugi sposób? Pomimo braku całościowej „zdalności” procesu, w efekcie wymaga on jedynie jednego etapu potwierdzania Twoich bieżących działań, zamiast dwóch lub trzech poprzez aplikację bankową. Dzięki posiadaniu profilu zaufanego oszczędzicie mnóstwo cennego czasu w załatwianiu różnorakich formalności tj. brak konieczności wizyty w urzędzie miasta lub gminy i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Do czego jest przydatny profil zaufany?

  • stworzenia konta na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej, skąd możesz w pełni zdalnie zarządzać formalnymi zmianami w Twojej działalności w zakresie danych właściciela, adresami działalności czy zamieszkania, rodzajem wykonywanej działalności, ubezpieczeń społecznych, podatku dochodowego, rachunku bankowego, wspólnikach czy pełnomocnikach;
  • rejestracji Twojej działalności gospodarczej;
  • założenia konta EPUAP;
  • założenia konta ZUS PUE;
  • tworzenia i przesyłania wniosków online do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – pełnomocnictwa, deklaracji ZUS, rozliczenia rocznego PIT.

Biuro rachunkowe Jestem Twoją księgową oferuje kompleksową pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności związanych z założeniem działalności gospodarczej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do KONTAKTU. A jeśli uważasz, że warto się podzielić tymi informacjami z innymi, zachęcamy i z góry dziękujemy za polecanie.

Dodano:2019-05-09

Close Menu