CO NOWEGO W ŚWIECIE KSIĘGOWYCH?

Aktualności oraz praktyczne porady z prawa podatkowego i świadczeń społecznych

Praktyczny poradnik: Zdalne Biuro Rachunkowe

Aktualne wydarzenia związane z pandemią koronawirusa pokazują nam jak dużą rolę odrywa możliwość pracy zdalnej. Wielu z nas wydaje się, że biuro rachunkowe nie jest w stanie funkcjonować zdalnie. Otóż wcale nie! Od dawna w wielu krajach, w tym w Polsce, istnieją w pełni zdalne biura rachunkowe, które w profesjonalny sposób obsługują klienta. Znaczne grono młodych przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą zastanawia się jakie biuro rachunkowe wybrać, które rozliczy Twoją działalność w rzetelny i terminowy sposób.

Jeśli jesteś zainteresowany – konieczne przeczytaj nasz najnowszy artykuł!

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy księgowego?

Zazwyczaj przedsiębiorcy korzystają z pomocy księgowego, gdy chcą mieć pewność, że ich sprawy będą załatwione rzetelnie i na czas. W polskim prawie podatkowym często wprowadzane są liczne zmiany w przepisach prawnych, dlatego możliwość powierzenia spraw rachunkowych swojej firmy w ręce eksperta, który będzie działał zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, jest ważna i korzystna. Ponadto wykorzystywanie przez księgowych nowoczesnych technologii skraca czas załatwienia wszelkich formalności oraz daje pewność, że nasze dane są przechowywane i przetwarzane w bezpieczny sposób. Nie sposób nie wspomnieć, że biuro rachunkowe często pełni też funkcję doradczą, księgowi podpowiedzą jakie kroki powinniśmy podjąć, aby osiągnąć wymierne korzyści.

Dla kogo przeznaczona jest księgowość online?

Przedsiębiorcy, którzy nie mogą lub nie chcą tracić czasu by dostarczać osobiście dokumenty firmy do biura, powinni skorzystać z usług oferowanych przez zdalne biuro rachunkowe. Zapewnia ono prowadzenie księgowości klientów bez konieczności wizyty w biurze. Oprócz w/w osób każdy inny przedsiębiorca może i będzie to dla niego bardzo opłacalnym rozwiązaniem, także skorzystać z usług zdalnej księgowej.

Jakie są zalety księgowości online?

Obniżysz koszty prowadzenia własnej firmy?

  • Prowadzenie księgowości na własną rękę w małych i średnich przedsiębiorstwach jest bardzo kosztowne.
  • Alternatywą zatrudnienia księgowego, zakupienia specjalistycznego oprogramowania księgowego czy podpisu elektronicznego jest skorzystanie z usług zdalnego biura rachunkowego.

Wygoda

Zaletą korzystania z usług biura rachunkowego jest wygoda. Wymagane dokumenty są wysyłane za pomocą poczty elektronicznej, zamieszczane na wspólnym szyfrowanym dysku lub poprzez dedykowaną aplikację, bez konieczności osobistego składania ich w biurze rachunkowym..

Oszczędzisz czas i unikniesz błędów

  • Prowadzenie spraw rachunkowych wymaga dużo czasu i znajomości przepisów
  • Korzystając z usług biura nie musisz martwić się o rozliczenia (podatki VAT, sprawy w ZUS i rozliczenia PIT-u). Księgowi zadbają, by sprawy rachunkowe zostały załatwione na czas, profesjonalnie i zgodnie z przepisami prawa.

Skorzystasz z kompleksowej oferty

  • Biura rachunkowe mają w swojej ofercie więcej usług niż tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych czy rozliczanie zatrudnionych pracowników. Na przykład przedsiębiorca może skorzystać z fachowej pomocy prawnej.

Czy warto skorzystać z usług Biura Rachunkowego ,,Jestem Twoją Księgową”?

Nowoczesne, w pełni zdalne Biuro Rachunkowe ,,Jestem Twoją Księgową” stawia na:

  • jakość, która zapewnia usługi księgowe na wysokim poziomie;
  • bezpieczeństwo, dzięki któremu dane przedsiębiorców są zabezpieczone i dobrze chronione;
  • zaufanie, które umożliwia bezpośredni kontakt z klientem i indywidualne podejście do każdego przedsiębiorcy.

Zapraszamy do korzystania z usług naszego biura! Zapewnia jasne i czytelne zasady współpracy!

Biuro Rachunkowe Jestem Twoją Księgową Sp. z o.o. oferuje kompleksową pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności związanych z założeniem działalności gospodarczej, jak również przeprowadzenie pełnej analizy podatkowej i świadczeń socjalnych na życzenie klienta. Świadczymy usługi księgowe dla firm i spółek na terenie całego kraju, między innymi w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Kielce, Wrocław, Poznań, Gdańsk. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do KONTAKTU. A jeśli uważasz, że warto się podzielić tymi informacjami z innymi, zachęcamy i z góry dziękujemy za polecanie.

W następnym Praktycznym poradniku Jestem Twoją księgową! dowiecie się więcej na temat wynajmu mieszkania – formy opodatkowania (zasady ogólne i ryczałt).

Dodano: 2020-08-31

Close Menu