CO NOWEGO W ŚWIECIE KSIĘGOWYCH?

Aktualności oraz praktyczne porady z prawa podatkowego i świadczeń społecznych

Koronawirus i COVID-19: Tarcza Antykryzysowa a podatki i księgowość – najpopularniejsze ulgi, zwolnienia i dofinansowania z pomocy publicznej

Świat aktualnie żyje koronawirusem i śmiertelną chorobą, jaką wywołuje COVID-19, życie stanęło w miejscu, a przedsiębiorstwa i działalności gospodarcze musiały na jakiś czas zawiesić swoją aktywność gospodarczą, pozostać zamknięte lub przenieść się na pracę zdalną, jeśli tylko to możliwe. Jednak światełkiem w tym trudnym czasie dla naszej gospodarki jest uchwalona po raz pierwszy 2 marca ustawa o zwalczaniu COVID-19, czyli tzw. Tarcza Antykryzysowa, która zawiera pakiet pomocowy w postaci ulgi, zwolnienia, dofinansowania z UP i PFR. W dzisiejszym artykule o tym co najważniejsze w Tarczy Antykryzysowej.

Praktyczny poradnik: jednoosobowa działalność gospodarcza krok 7 - wpis do CEIDG a forma opodatkowania

Karta podatkowa dla wspólników spółki cywilnej

W poprzednim artykule dowiedzieliśmy się, o co chodzi z tą kartą podatkową dla osób fizycznych, ale co ze wspólnikami spółek cywilnych? Wiele informacji można wyczytać w poprzedniej części naszego Praktycznego poradnika, lecz jest kilka dodatkowych warunków, które należy spełnić jeśli chodzi właśnie o tę formę przedsiębiorstwa.

Praktyczny poradnik: jednoosobowa działalność gospodarcza krok 7 - wpis do CEIDG a forma opodatkowania - Karta podatkowa

Tak więc zacząłeś zakładać swoją wymarzoną firmę – ale czy zastanowiłeś się jaką formę opodatkowania chcesz wybrać?

Nasze biuro rachunkowe w cyklu swoich praktycznych poradników pomaga rozwiać wątpliwości przyszłych przedsiębiorców w obszarze wymogów księgowych, podatkowych i prawnych.

Poniżej oraz w naszych następnych artykułach znajdziesz kilka informacji na temat form opodatkowania.

Praktyczny poradnik: założenie jednoosobowej działalności gospodarczej krok 6 – wpis do CEIDG a ZUS i KRUS

Masz już pomysł na własną firmę, ale nie wiesz od czego zacząć?
W jaki sposób rejestrujemy działalność gospodarczą?
Nasze biuro rachunkowe w cyklu swoich praktycznych poradników pomaga rozwiać wątpliwości przyszłych przedsiębiorców w obszarze wymogów księgowych, podatkowych i prawnych. Nadszedł moment na rzucenie odrobiny światła na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Jakiego wyboru może dokonać przedsiębiorca w tym obszarze? Jakie są obowiązkowe ubezpieczenia, które są dobrowolne i czy dostępne są jakieś ulgi? Jakie deklaracje trzeba złożyć i w jakim terminie?

Praktyczny poradnik: założenie jednoosobowej działalności gospodarczej krok 5 – wpis do CEIDG a wybór PKD

Masz już pomysł na własną firmę, ale nie wiesz od czego zacząć?

W jaki sposób rejestrujemy działalność gospodarczą?

Nasze biuro rachunkowe w cyklu swoich praktycznych poradników pomaga rozwiać wątpliwości przyszłych przedsiębiorców w obszarze wymogów księgowych, podatkowych i prawnych. Dzisiaj chcemy się skupić na kwestii właściwego wyboru kodu PKD dla działalności gospodarczej. Jeśli zadajesz sobie pytanie jak prawidłowo określić zakres działania Twojej firmy, liczymy, że ten artykuł będzie Ci pomocny.

Praktyczny poradnik: założenie jednoosobowej działalności gospodarczej krok 4 – wpis do CEIDG a nazwa i adres firmy

W jaki sposób rejestrujemy działalność gospodarczą? Gdzie założyć własną działalność? Co musi zawierać nazwa firmy? Czy dopuszczalna jest nazwa firmy bez imienia i nazwiska przedsiębiorcy? Na te i parę innych pytań staramy się odpowiedzieć w praktycznych poradnikach naszego biura rachunkowego Jestem Twoją księgową.

Praktyczny poradnik: założenie jednoosobowej działalności gospodarczej krok 3 – wypełnienie wniosku o wpis do CEIDG

Jak założyć własną firmę przez Internet? Gdzie zarejestrować działalność gospodarczą? Wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oznaczony jako CEIDG-1 może złożyć każda osoba fizyczna posiadająca konto na stronie CEIDG. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wypełnić wniosek o wpis do CEIDG zapraszamy do zapoznania się z naszym praktycznym poradnikiem.

Praktyczny poradnik: założenie jednoosobowej działalności gospodarczej krok 2 – wpis do CEIDG

Własna firma, działalność gospodarcza zaczyna być postrzegana jako bardzo wyjątkowa ścieżka kariery, na którą decyduje się coraz większa ilość osób pracujących w Polsce. W jaki sposób można założyć własną firmę? Czy wiele czeka nas formalności w procesie rejestracji działalności gospodarczej? Mamy nadzieję, że cykl naszych praktycznych poradników pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Praktyczny poradnik: jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą- CEIDG- krok 1: zakładanie profilu zaufanego

Codziennie w naszym kraju jest zakładanych prawie tysiąc działalności gospodarczych, a co czwarty Polak zatrudniony na podstawie umowy o pracę nosi się z zamiarem przejścia „na swoje”. Tak ogromna popularność własnego zatrudnienia nie dziwi, wziąwszy pod uwagę prawie 40% obciążenie wynagrodzeń przez składki na ZUS i podatek dochodowy w przypadku umowy o pracę dla pracownika i kolejne 21% dodatkowo dla pracodawcy. Wychodząc naprzeciw potrzebom tak dużej liczby osób pracujących, nasze biuro rachunkowe zdecydowało podzielić się swoim doświadczeniem w tym obszarze, kilkoma praktycznymi wskazówkami podatkowymi.

Zdalna rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w systemie S24

Prowadzenie firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla jednoosobowych działalności. Pojawia się wiele artykułów prezentujących wady i zalety spółki z o.o. lub porównujących obie wspomniane formy działalności gospodarczej. Co do wymogów formalnych brakuje jednak zebranych w jednym miejscu wszelkich niezbędnych informacji, które pomogą szybko i sprawnie zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Stąd pomysł by nasze biuro rachunkowe Jestem Twoją księgową pomogło ten stan rzeczy zmienić. Liczę, że wiele osób znajdzie nasze rady przydatnymi i pomogą one szybko i bezboleśnie uporać się z formalnościami przy rejestracji działalności.

Close Menu